Malá Hvězda

Cyklo-výlet z Andělské Hory na Malou Hvězdu

Krásný výlet s výhledy na Praděd a jesenickou hřebenovku lze začít u nás, v Andělské Hoře. Tady se vystoupá k poutnímu kostelíku svaté Anny na Anenský vrch (nejsnadnější cesta začíná na konci Andělské Hory směrem na Suchou Rudnou). Až na samotný vrchol se dostane podél křížové cesty nebo to můžete vzít delší, ale pohodlnější cestou úbočím kopce.

Z Anenského Vrchu je krásný rozhled. Vidět můžete Velký Roudný nad Slezskou Hartou, za dobré viditelnosti i Beskydy. Zde se ponoříte do lesa (vede sem také červená a žlutá turistická značka). Míjí se Anenská myslivna a asi kilometr za ní u německé mohyly se odbočuje do leva a začíná stoupat.

Pak přichází nejkrásnější část trasy. Cesta vede téměř po rovině, obtáčí Vysokou horu a nabízí výhledy na jesenickou hřebenovku a Praděd. Dojedete až na turistické rozcestí Malá Hvězda. Ještě krátký výšlap a čeká vás dlouhý, téměř 6kilometrový sjezd až do Suché Rudné (po dvou kilometrech je třeba odbočit doleva). Suchá Rudná je krásná chalupářská vesnice s dřevěným kostelíkem. Občerstvit se tu můžete v penzionu Holzberg (dělají tu výbornou divočinu, pro děti je tu trampolína) nebo se lze zastavit v hotelu Paramon. Do Andělské Hory to jsou jen dva kilometry. Stačí si vyšlápnout krátký kopec.